قطعات لاستیکی پارمیدا | کلینیک مدیریت رفتار سازمانی ایران

قطعات لاستیکی پارمیدا

شرکت صنایع لاستیکی پارمیدا در سال 1372 با تولید انواع نوارهای لاستیکی چند جزئی بر پایه EPDM و قطعات لاستیکی قالبی در مساحتی بالغ بر  9000   متر به بهره برداری رسید .  این شرکت  اولین تولید کننده ی نوارهای لاستیکی دوجزئی و سه جزئی جهت کاربرد در انواع صنایع علی الخصوص صنعت خودرو در کشور میباشد. به موازات توسعه صنعت خودرو در کشور و افزایش نیاز  بازار ، شرکت پارمیدا طی سالهای اخیر با خریداری مدرن ترین تجهیزات و ماشین آلات از کشورهای پیشرفته اروپایی سعی در بروز نگه داشتن توان و دانش تولیدی خود داشته و همگام با رشد صنعت خودرو در کشور پاسخگوی نیاز این صنعت طبق آخرین استاندارهای جهانی بوده است.

 

 

 

 

 

 

شرکت پارمیدا در سال 1390 برای اولین بار در ایران خط تولید نوارهای آب بندی با تکنولوژی ترموپلاستیک الاستومر (TPE) را با بکارگیری دانش فنی داخلی خود راه اندازی نمود . شرکت همچنین در راستای افزایش ظرفیت تولید و ایجاد تنوع بیشتر در  سبد محصولات،  طرح توسعه خود را با بکارگیری دانش فنی یک شرکت معتبر اروپایی و خرید جدید ترین ماشین آلات روز  اجرا و تولید نوارهای لاستیکی مخملی را طی سال 92  در مساحتی بالغ بر 38900 متر مربع اغاز نمود.  شرکت پارمیدا در حال حاضر و با اجرای طرح های توسعه، دارای 7 خط تولید محصولات نواری ، 3 خط تولیدی طراحی و اختلاط آمیزه لاستیکی ، یک خط تولید قطعات قالبی با  پرس هاي تزریقی و فشاری و چندین سالن تکمیل  با تکنولوژی مدرن و به روز و در مساحتی بالغ بر 18000  متر مربع بوده و با تولید سالیانه قریب به 6000 تن از انواع نوارها و قطعات لاستیکی بر پایه TPV/TPE و  EPDM  بخش عمده ای از سهم بازار این صنعت را به خود اختصاص داده است .در حال حاضر این شرکت تامین کننده نوارهای آب بندی و قطعات لاستیکی  برای تمامی خودروهای تولیدی داخل کشور مانند پژو ، سمند ، پراید ، ریو ، مزدا ،رنو ،تیبا  و انواع خودروهای سنگین و تجاری میباشد. طی سالهای گذشته تا کنون، تامین نیاز سایر صنایع  کشور همچون لوازم خانگی، نفت و گاز و پتروشیمی ، صنایع ریلی و صنعت ساختمان نیز  همواره جزو برنامه های ثابت شرکت پارمیدا بوده و در حال حاضر این شرکت نیاز طیف وسیعی از مشتریان این صنایع را نیز برآورده میسازد.
شرکت پارمیدا جزء اولین شرکت های دریافت کننده گرید A از شرکت ساپکو (تامین کننده قطعات ایران خودرو ) بوده و در عین حال دارای گرید   A+از شرکت سازه گستر سایپا و گرید A خودروسازی بهمن میباشد . این شرکت همچنین دارای نظام مدیریت کیفیت ISO/TS-16949:2002 می باشد .

مشخصات کلان شرکت در هنگام ارزیابی توان اجرایی :

  •  نوع شرکت : خصوصی
  • تولید کننده قطعات لاستیکی خودرو
  • تعداد پرسنل : حدود 400 نفر
  • تعداد نفرات شرکت کننده در ارزیابی : 89 نفر
  • ارزیابی به روش xQ1
  • شاخص متوسط توان اجرایی قطعه سازی پارمیدا :  50  از 100
  • شاخص توان اجرای متوسط صنعت قطعه سازی در جهان : 58 از 100
  • شاخص توان اجرایی 10 شرکت برتر قطعه سازی جهان :  81  از 100

نکته مهم: توان اجرایی نزدیک به متوسط صنعت در شرکت پارمیدا، اساساً نشان از کارایی نسبتاً خوب شرکت دارد. شرکتی که بواسطه مدیران متعهد به کسب پیروزی در دل بحران صنعت خودرو،  نه تنها پایداری را رقم زدند بلکه در فاز توسعه نیز حرکت نمود. این مهم امکانپذیر نبود اگر از لحاظ اجرایی شرکت ضعیف می نمود.

خلاصه گزارش وضعیت اجرایی شرکت :     ( مدیر پروژه : حسین ظهوریان)


  .